Britten Concours 2019

De volledige uitslag van het Britten Concours 2019 is als volgt:

Celloconcours categorie 1 (10 t/m 12 jaar)
1e prijs: Donna van Leeuwen (12 jaar, Bilthoven)
- Solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest tijdens het slotconcert op 7 april 2019 en een masterclass van Johannes Moser.
Uit het juryrapport: “De talentvolle Donna van Leeuwen is een openbaring. Ze is technisch al heel ver en speelt al op een volwassen niveau.”

2e prijzen: Lilian Touray (11 jaar, Den Haag) en Merel Coster (12 jaar, Enschede)
- Solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest tijdens een ander concert in 2019.

De derde prijs is niet uitgereikt, omdat er twee tweede prijzen zijn toegekend.
Aanmoedigingsprijzen: Lasse Reijnen (12 jaar, Helmond), Joshua Hassler-Forest (12 jaar, Haren) en Gunnar Kneppers (11 jaar, Sint Pancras).

Celloconcours categorie 2 (13 t/m 15 jaar)
1e prijs: Isaac Lottman (15 jaar, Amsterdam)
- Solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest tijdens het slotconcert op 7 april 2019 en een masterclass van Johannes Moser.
Uit het juryrapport: “Met zijn fantasievolle en expressieve spel blijft Isaac Lottman boeien, van de eerste tot de laatste noot.”

2e prijs: Lola Jurakic (14 jaar, Gouda)
- Een masterclass van Johannes Moser en een solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest
tijdens een ander concert in 2019.

3e prijs: Fama Koning (13 jaar, Driebergen)
- Deelname aan de Zomercursus Woudschoten 2019, aangeboden door de Vrienden van het Britten.

Aanmoedigingsprijzen: Bart van de Lint (tevens Jongerenjuryprijs, 15 jaar, Harderwijk), Jolijn Zoutendijk (15 jaar, Zaandam) en Jitske Wildemans (14 jaar, Goirle)

Celloconcours categorie 3 (16 t/m 18 jaar)
1e prijs: Hannah Sohn (17 jaar, Eindhoven)
- Solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest tijdens het slotconcert op 7 april en een masterclass van Johannes Moser.
- Jongerenjuryprijs: een tegoed voor bladmuziek bij Broekmans en Van Poppel, uitgereikt door de jongerenjury.
Uit het juryrapport: “Hannah Sohn viel op met haar gevoelige en elegante spel. Ze heeft veel potentie en wist als enige het virtuoze concert van Boccherini professioneel en met gevoel voor stijl neer te zetten.”

De tweede prijs is niet uitgereikt.

Altvioolconcours categorie 1 (10 t/m 14 jaar)
1e prijs: Norea Quirijnen (14 jaar, Zutphen)
- Solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest tijdens het slotconcert op 7 april 2019 en een masterclass van Alexander Zemtsov.
- Jongerenjuryprijs: een tegoed voor bladmuziek bij Broekmans en Van Poppel, uitgereikt door de jongerenjury.
Uit het juryrapport: “Norea Quirijnen is een echte verhalenverteller. Ze maakte indruk met haar sprookjesachtige spel, mooie uitstraling en enorme flair.”

Aanmoedigingsprijs: Sarah Sikkes (10 jaar, Amstelveen)

Altvioolconcours categorie 2 (15 t/m 18 jaar)
1e prijs: Sunniva Skaug (15 jaar, Delft)
- Solo-optreden met het Britten Jeugd Strijkorkest tijdens het slotconcert op 7 april 2019 en een masterclass van Alexander Zemtsov.
- Jongerenjuryprijs: een tegoed voor bladmuziek bij Broekmans en Van Poppel, uitgereikt door de jongerenjury.
Uit het juryrapport: “Sunniva Skaug gaat volledig op in de muziek en geeft met haar gedreven energie en muzikaliteit elke noot een eigen lading mee.”

2e prijs: Elin Haver (15 jaar, Amstelveen)
- Een masterclass van Alexander Zemtsov en een optreden in het Muziekprogramma van het Landgoed Vilsteren.

3e prijs: Mila Kastelein (16 jaar, Den Haag)
- Deelname aan de Zomercursus Woudschoten 2019, aangeboden door de Stichting Zomercursus Woudschoten.

Aanmoedigingsprijzen: Raquel Roldán i Montserrat (18 jaar, Utrecht) en Ida Weidner (17 jaar, Amsterdam)
Jongerenjuryprijs: Steffie de Konink (17 jaar, Delfgauw)