16
feb

Het Britten viert 75 jaar Ton Koopman

Theater Odeon Zwolle, Hemminkzaal - 14:30 uur

 

Ton Koopman wordt 75 jaar en dat vieren we in zijn geboortestad met een bijzonder concert. Ton Koopman deelt in dit concert zijn grote passie voor Barok met de nieuwe generatie musici van het Britten Jeugd Strijkorkest. Het wordt een feestelijk concert waarin we de verjaardag van Ton Koopman samen met het publiek vieren.

Op het programma staan het beroemde 3de Brandenburgs concert en het concert voor 4 klavecimbels van Bach, en ook muziek van Biber, Locatelli en Vivaldi´s concert voor 4 violen.

De solisten zijn op klavecimbel Ton Koopman zelf, zijn vrouw Tini Mathot, het jonge muziektalent uit Kampen David Zielman en een leerling van Ton Koopman. Dirigent Loes Visser geeft het stokje voor deze gelegenheid over aan Ton Koopman die zelf vanaf het klavecimbel dirigeert.
De solisten in Vivaldi´s concert voor 4 violen zijn alumni van het Britten die inmiddels studeren aan het Conservatorium.

Programma

  • H.I.F. Biber    Battalia á 10
  • J.S. Bach      Concert voor 4 klavecimbels BWV 1065
  • A. Vivaldi      Concert voor 4 violen
  • J.S. Bach      Brandenburgs concert III BWV 1048
  • P. Locatelli    Introduzione teatrale op. 4 nr. 5